28 marca 2024 r.

Dobry start sezonu Czarni Połaniec

Czarni Połaniec na inauguracje sezonu pokonali Świdniczanka Świdnik 4:2 (2:1).
Mimo szybko straconej bramki drużyna nie poddała się. Wynik po pierwszej połowie to 2:1. Drużyna gości zaskoczyła w pierwszych minutach swoim ustawieniem.

Taniec sportowy może być formą terapii

Każdy ma dość jasne wyobrażenie o tym, czym jest taniec, potrafi jeśli nawet nie opisać, to przynajmniej go rozpoznać i prawdopodobnie sam kiedyś tańczył. Od kiedy socjologia podzieliła czynności ludzkie na przyrodzone i kulturalne, taniec zaliczono do czynności kulturalnych. Najprostszy podział, jakiego można dokonać, to wyodrębnienie trzech odmiennych sfer działalności ludzkiej, w których się rozwinął: religia, rozrywka i sztuka.

Piłka nożna, ważny cel - piłka w bramce przeciwnika

Od 1900 r. dyscyplina olimpijska. Na całym świecie w 2009 roku w rozgrywkach udział brało 265 milionów zawodniczek i zawodników, oraz 5 milionów sędziów należących do 206 lokalnych związków zrzeszonych w FIFA. W meczach piłkarskich uczestniczą dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Celem gry jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika.